Asystentka prezesa – szkolenie online (Executive assistant). Nowość w naszej ofercie

Pojawiło się w naszej ofercie nowe szkolenie online Asystentka prezesa (Executive assistant). Szkolenie kierowane jest głównie do początkujących, osób, które planują dopiero swoją karierę zawodową i chcą wykonywać ten ciekawy, ale też wymagający zawód. Jeśli jesteś jedną z takich osób, planujesz podjęcie pracy w charakterze asystentki prezesa, to nasze szkolenie będzie dla Ciebie idealne na początek.

Dowiesz się, jakie cechy powinna posiadać profesjonalna asystentka prezesa, poznasz jej zakres czynności, narzędzia do planowania pracy i dużo więcej. Nauczymy Cię, jak reagować w przypadku błędów, jak się komunikować z prezesem i pozostałymi członkami zespołu oraz osobami spoza waszej organizacji.

Po ukończeniu szkolenia otrzymasz od nas drukowany certyfikat, który wzbogaci Twoje CV i być może przyczyni się do sukcesu w poszukiwaniu pracy w charakterze asystentki prezesa.

Szkolenie znajdziesz tutaj: Szkolenie online Profesjonalna asystentka prezesa. Kliknij w link, zobacz program i zapisz się już dziś! Jeśli masz jakieś pytania odnośnie szkolenia, kontaktuj się z nami śmiało.

Co to w ogóle za zawód Asystentka prezesa (Executive assistant) i czym się ona zajmuje?

Klasyfikacja Zawodów i Specjalności pod numerem 334304 definiuje zawód Asystent zarządu. Wskazuje jednocześnie, iż zwyczajowe nazwy tego zawodu to m.in. Asystent biura zarządu, Asystent Dyrekcji, Asystent prezesa, Office manager czy Sekretarz biura zarządu. W praktyce funkcjonuje szereg innych pojęć, np. Asystentka wykonawcza, Asystentka personalna itd.

Jakkolwiek tego zawodu nie nazwać, chodzi o osobę, która jest prawą ręką szefa czy zarządu. Wspomaga ich pracę, nie tylko od strony biurowo – administracyjnej. Obowiązki asystentki prezesa potrafią być mocno zróżnicowane, a zakres czynności naprawdę szeroki.

Praca w charakterze asystentki prezesa nie należy do najłatwiejszych, ale z pewnością jest ciekawa i pozwala na rozwój osobisty i zawodowy. Jest to praca stresująca, wymagająca umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

Jeśli wydaje Ci się, że pracując jako asystentka prezesa będziesz prezesowi parzyć kawę i przełączać do niego rozmowy telefoniczne, to jesteś w wielkim błędzie. Profesjonalna asystentka prezesa ma na głowie tak wiele spraw i obowiązków, że musi to być osoba perfekcyjnie zorganizowana, potrafiąca planować czas pracy swój i innych, dbająca o porządek w miejscu pracy i dokumentach. Nie każdy sprawdzi się w tej roli, ale też wszystkiego można się nauczyć.

Wspomniana wcześniej Klasyfikacja Zawodów i Specjalności wskazuje, że:

Zakres czynności asystentki prezesa zależy od rodzaju organizacji i jej wielkości. Do głównych obowiązków asystenta zarządu należy m.in. obsługa korespondencji wewnętrznej i zewnętrznej. Przygotowuje pisma oraz sporządza polecenia i zarządzenia prezesa firmy.

Prowadzi kalendarz spotkań i narad członków zarządu oraz odpowiada za ich sprawną obsługę. Sporządza na potrzeby członków zarządu niezbędne raporty i zestawienia. Asystuje i pomaga we wszystkich działaniach zarządu.

Asystent zarządu ponosi odpowiedzialność za informacje przekazywane pracownikom w imieniu zarządu, za obieg dokumentów i koordynację bieżących spraw administracyjno-biurowych.

Zakres czynności asystentki prezesa

Zakres czynności, czy jak to się również mówi zakres obowiązków asystentki prezesa obejmuje szereg różnych prac. Jednymi z najważniejszych jest organizacja kalendarza prezesa, obsługa korespondencji biznesowej, ale także organizacja spotkań biznesowych, obsługa podróży służbowych szefa. Do tego asystentka jest łącznikiem pomiędzy prezesem a jego podwładnymi.

Jeśli niezadowolony z czegoś pracownik chce się spotkać z prezesem, pierwszą osobą, z którą się spotka, będzie właśnie asystentka prezesa. Kontakty interpersonalne i komunikacja również są jednymi z ważnych jej obowiązków. Musi ona umieć rozmawiać z ludźmi, musi także umieć nimi zarządzać. Może się bowiem okazać, że zostanie przez prezesa upoważniona do delegowania zadań.

Stąd też kierowanie pracownikami również może należeć do obowiązków asystentki prezesa. Tyle, że znacznie częściej jednak jest to stanowisko samodzielne, z ograniczoną decyzyjnością (pisaliśmy także: Jak być dobrym kierownikiem).

Jeśli interesuje Cię, jak wygląda przykładowy zakres czynności asystentki prezesa, to spójrz na ogłoszenia o pracę w tym zawodzie. Zobacz, jakie są obowiązki, jakie wymagane cechy. Przeglądanie i analiza ogłoszeń o pracę to najlepszy sposób na poznanie od strony teoretycznej, na czym ten zawód polega.

A praktyka? Z tym bywa różnie. Zdarza się, że asystentka prezesa staje się niejako nieformalnym członkiem jego rodziny. Asystentka prezesa i prezes tworzą pewien zespół. W miarę upływu lat wyrabiają najefektywniejsze zasady komunikacji, asystentka czyta w myślach prezesa i potrafi uprzedzać jego ruchy. Nierzadko zdarza się, że asystentka prezesa dostaje do wykonania zadania spoza zakresu czynności. Jeśli nie jest w stanie wykonać ich sama, ma wolną rękę do zorganizowania sobie doraźnego zespołu, którym pokieruje, którego członkom deleguje zadania.

Bycie asystentką prezesa jest wymagające, stresujące, zmusza do wyrzeczeń (np. choćby w związku z niemal pełną dyspozycyjnością). Jest to jednakże bardzo ciekawy zawód i świetny sposób na rozwój.

Mamy w ofercie również inne szkolenia dla początkujących pracowników biurowych: Szkolenie online Pracownik biurowy oraz błyskawiczne szkolenie online dla początkujących sekretarek. Rzuć okiem, być może któreś z nich uznasz za przydatne.

Mamy również szkolenia dla wzrokowców, na naszej drugiej stronie spdszkolenia.pl

5 maja 2024
SPD SZKOLENIA - wszelkie prawa zastrzeżone 2024