Kursy kadrowo-płacowe – szybko, ale skutecznie

Szkolenia online kadry i płace - jak to wygląda i czy warto?

Kursy kadrowo-płacowe to z reguły jeden z pierwszych etapów nauki, jaką podejmuje osoba zainteresowana pracą w działach kadrowo-płacowych, pracą w biurze rachunkowym czy w ogóle tematyką prawa pracy. Samo szkolenie kadrowo-płacowe to oczywiście dopiero początek nauki – taka prawdziwa nauka zaczyna się dopiero w praktyce, na etapie, gdy osoba, posiadająca już pewną wiedzę z zakresu kadr i płac i prawa pracy czy rozliczania wynagrodzeń, w prawdziwym życiu zajmuje się sprawami kadrowo-płacowymi.

Jednakże podejmując pracę w kadrach i płacach znacznie łatwiej jest poradzić sobie, szczególnie na tym początkowym etapie wdrażania się w obowiązki, jeśli ma się za sobą właśnie kursy kadrowo-płacowe.

Na rynku dostępna jest cała masa szkoleń i kursów kadrowo-płacowych. Różne są też ich formy. Wszystkie one mają jednak na celu przekazanie pewnej wiedzy z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń, prawa podatkowego itp., która jest niezbędna do podjęcia pracy w charakterze specjalisty do spraw kadr i płac.

Nie da się bowiem kompletnie bez przygotowania w tym zakresie “rzucić na głęboką wodę” i zajmować sprawami kadrowo-płacowymi bez odpowiedniego przygotowania. A w takim przygotowaniu mogą pomóc właśnie kursy kadrowo-płacowe, w tym m.in. kursy kadr i płac online, wygodne i proste w obsłudze, ale równie efektywne co szkolenia stacjonarne.

 Kursy kadrowo-płacowe online – czy warto?

Materia kadrowo-płacowa w zakładach pracy to bardzo ważne pole działalności jednostki – urzędu, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia czy jakiegokolwiek podmiotu, zajmującego się zatrudnianiem pracowników. Nie jest ona specjalnie trudna do opanowania, ale wymaga z pewnością wiedzy, a także i pewnych cech osobowych – dyscypliny, samodzielności w rozwiązywaniu problemów, punktualności, dobrej pamięci, umiejętności logicznego myślenia.

Kursy kadrowo-płacowe tych cech osobistych nie wyrobią, ale zwrócą uwagę na pewne istotne zagadnienia, w tym pozwolą na opanowanie umiejętności czytania przepisów prawa (nierzadko bardzo skomplikowanych, sprzecznych ze sobą, nieprecyzyjnych itp.).

Kursy kadrowo-płacowe wyrabiają również pewien sposób myślenia o prawie pracy, o organizacji działu kadrowego czy płacowego, porządkują pewne kwestie itp. Nie mają one na celu “wbicia do głowy” konkretnych przepisów czy konkretnych rozwiązań. Taka nauka nie miałaby większego sensu – przepisy prawa zmieniają się, do tego nierzadko przepisy nieprecyzyjne są dopiero w praktyce doprecyzowane – czy to orzecznictwem Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, stanowiskami Inspektoratu Pracy, stanowiskami organów skarbowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych itp.

A do tego w kadrach i płacach dochodzi jeszcze kwestia przetwarzania danych osobowych i szereg spraw okołokadrowych czy okołopłacowych, których znajomość również z reguły bywa wymagana od osoby, zajmującej się kadrami czy płacami w zakładzie pracy. Kursy kadrowo-płacowe, w tym kursy kadrowo-płacowe online pozwalają na nabycie również i tej wiedzy, nie tylko czystej znajomości przepisów prawa pracy (tego można się nauczyć i bez żadnych kursów).

Z pewnością kursy kadrowo-płacowe są warte zainteresowania. Także i kursy kadrowo-płacowe online – one wcale nie są gorsze od kursów stacjonarnych, a w wielu przypadkach nawet lepsze. Wydawać się może, że taki kurs kadr online czy kurs płac online tracą na wartości, gdyż w ich trakcie uczestnik nie ma żywego kontaktu z trenerem twarzą w twarz.

Nie jest to prawda – w dobie dzisiejszych rozwiązań komunikacyjnych bez problemu uczestnik tego kursu kadrowo-płacowego, który odbywa się online (kurs kadrowo-płacowy przez internet), swobodnie może kontaktować się z trenerem, zadawać mu pytania, żądać dodatkowych wyjaśnień itp. A przynamniej szanujące się placówki szkoleniowe, które za główny cel stawiają sobie rzetelne przekazanie wiedzy, umożliwiają taki bezpośredni kontakt z trenerem.

Szkolenie kadrowo-płacowe online niekoniecznie oznacza, że po zapisaniu się na taki kurs kadr online czy kurs płac online Uczestnik jest pozostawiony sam sobie i ma jedynie do dyspozycji pewną bazę szkoleniową. Nie. W praktyce ta baza szkoleniowa to w ogóle pewna baza kursu kadr i płac, na której opiera się dalsza współpraca z trenerem. Uczestnik kursu zadaje pytania, jeśli cokolwiek jest niejasne, otrzymuje od trenera pełne wsparcie techniczne i merytoryczne.

Kursy kadrowo-płacowe – online czy stacjonarnie?

Kursy kadrowo-płacowe, w tym szkolenia kadrowo-płacowe online są świetną alternatywą dla kursów stacjonarnych. Merytorycznie z reguły nie odbiegają one od szkoleń tradycyjnych, a są po prostu wygodne – w zasadzie, aby zapisać się na taki kurs kadr i płac online nie musisz nawet wychodzić z domu.

Do nauki wystarczy Ci komputer, tablet czy telefon. Po prostu zapisujesz się na dany kurs kadrowo-płacowy, placówka oświatowa udostępnia Ci wybrane szkolenie i możesz rozpocząć i kontynuować.

Kursy kadrowo-płacowe online to idealna opcja dla osób, których harmonogram dnia nie pozwala na udział w szkoleniach stacjonarnych. Szczególnie wygodne są te kursy, w których możesz uczestniczyć po prostu wówczas, kiedy masz czas. Nikt nie narzuca Ci konkretnych godzin nauki, uczysz się po prostu w miarę swoich możliwości czasowych.

Taka nauka nie oznacza, że „mniej Ci wejdzie do głowy”. Przeciwnie – nierzadko kursy kadrowo-płacowe online są tak skonstruowane, że wymagają rzeczywistego zaangażowania. To nie kurs, gdzie „śpisz na zajęciach” – tu musisz czytać (albo słuchać), analizować przypadki, przepisy itp.

Szkolenia online nie są możliwe w każdej dziedzinie. Trudno w ten sposób nauczyć się np. materii, wymagającej pewnych zdolności – bukieciarstwa, gotowania, pierwszej pomocy itp. W tego typu działalności najlepiej oczywiście sprawdzi się szkolenie stacjonarne, gdzie zajęcia polegają głownie na praktyce. Szkolenia kadrowo-płacowe, w tym kurs kadr i płac online są natomiast doskonałym sposobem na przekazanie wiedzy, której stosowanie nie wymaga umiejętności manualnych.

W ramach takiego szkolenia kadrowo-płacowego online zapoznajesz się z przepisami prawa pracy, zasadami nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, naliczania wynagrodzeń itp. Do tego nie są potrzebne umiejętności manualne, ale przede wszystkim wiedza. Praca w kadrach i płacach to praca typowo umysłowa.

kursy kadrowo-płacowe online pozwala na zdobycie w pełnym zakresie tej wiedzy, jaka jest Ci niezbędna w pracy w kadrach czy płacach. Tu nie ma jakiejś wiedzy tajemnej – poznajesz zasady „obsługi” stosunku pracy, naliczania wynagrodzeń, z uwzględnieniem składników tych wynagrodzeń, zasad naliczania listy płac, ustalania należności publicznoprawnych – składek ZUS, podatków itp.

Takie kursy kadrowo-płacowe online znajdziesz w naszej ofercie szkoleniowej. Zresztą nie tylko szkolenia kadrowo-płacowe, ale kursy online z wielu dziedzin. Z programem szkoleń kadrowo-płacowych możesz zapoznać się tutaj: kurs kadr online, kurs płac online, połączone szkolenie kadry i płace online, a oferta uzupełniona jest szkoleniami dedykowanymi, np. dotyczącymi dokumentacji pracowniczej, uprawnień pracowniczych związanych z rodzicielstwem i wieloma innymi.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą szkoleniową. Każde szkolenie online kończy się otrzymaniem drukowanego zaświadczenia MEN i certyfikatu, które wysyłamy na Twój adres domowy czy firmowy. W czasie kursu korzystasz oczywiście z pełnego wsparcia trenera, jesteś pod naszą stała opieką techniczną i merytoryczną.

0 komentarzy o "Kursy kadrowo-płacowe - szybko, ale skutecznie"

Skomentuj

SPD SZKOLENIA - wszelkie prawa zastrzeżone 2021